ul. Grudziądzka 45 | 87-100 Toruń |  tel. 0 56 611 77 00
szukaj:
Aktualności
Prokuratura Okręgowa
Prokuratury Rejonowe
Brodnica
Chełmno
Golub-Dobrzyń
Grudziądz
Toruń Centrum-Zachód
Toruń Wschód
Wąbrzeźno
Zagadnienia prawne
Informacja Rzecznika Prasowego
Prokuratura Okręgowa w Toruniu skierowała do Sądu Okręgowego w Toruniu akt oskarżenia przeciwko siedmiorgu oskarżonym mieszkańcom Grudziądza uczestniczącym w handlu narkotykami na dużą skalę...

Prokuratura Okręgowa w Toruniu skierowała do Sądu Okręgowego w Toruniu akt oskarżenia przeciwko siedmiorgu oskarżonym mieszkańcom Grudziądza uczestniczącym w handlu narkotykami na dużą skalę.


     Trzem z mężczyzn zarzucono działanie w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw narkotykowych. Wśród nich 26 letni Bartosz K., 28 letni Michał G. oraz 25 letni Krystian C. odpowiedzą za obrót marihuaną w ilości co najmniej 2 kilogramów, 300 gram amfetaminy. Dodatkowo Krystian C. odpowie za rozprowadzanie na terenie Grudziądza przeszło 2 i pół kilograma marihuany, 250 gramów amfetaminy oraz 500 sztuk tabletek ekstazy. Wskazane osoby działając w ramach zorganizowanej grupy w Grudziądzu i Bydgoszczy uczyniły sobie stałe źródło dochodu z obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.


     Wraz z w/wymienionymi, aktem oskarżenia opisano przestępstwa narkotykowe jakich mieli dokonać Sebastian P. – 22 latek, również z Grudziądza poprzez udział w obrocie łącznie 650 gramami marihuany, amfetaminą w ilości 250 gram oraz 500 sztukami tabletek ekstazy, Mateusz P. – 21 latek, poprzez udział w obrocie co najmniej 2 kilogramami marihuany oraz posiadanie przez dwie osoby narkotyków – przez 21 letniego Adriana W. oraz 22 letniego Piotra B.


     Śledztwo zapoczątkowały czynności wykonane w marcu 2009 roku, kiedy znaczne ilości narkotyków zabezpieczono w miejscu zamieszkania, pracy oraz w samochodzie marki Audi należącym do oskarżonego Bartosza K.


     W śledztwie wobec wszystkich podejrzanych, w różnych konfiguracjach, stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczeń majątkowych, dozorów Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Rzecznik Prasowy    
Artur Krause        informatyk | 17.12.2009 |
Poszukiwani
Poszukiwani
ePUAP

Adres skrzynki ePuap (PO Toruń) - /9c3gp2yg5i/SkrytkaESP

Kampania edukacyjna

Harmonogram dyżurów prokuratorów

Zobacz listę

Wspieramy
Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury
© 2007-2018 Prokuratura Okręgowa w Toruniu. Wszelkie prawa zastrzeżone.